fbpx

 

 

Amerikalı Aile Batman’daki Hastanede Doğum Yapmayı Tercih Etti

 Amerikalı Houston ailesi Batman’da gerçekleşecek doğum için Medical Park Batman Hastanesi’ni tercih etti. Amerikalı Houston ailesinden bayan Kindra Houston, Medicalpark Özel Batman Hastanesi’nde, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nejla Gültekin’e güvenerek gebelik takiplerini yaptırdı.

 9. ayın sonunda Op. Dr. Nejla Gültekin kontrolünde normal doğum yoluyla sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getiren bayan Houston, “Farklı bir ülkede hamilelik gibi çok önemli bir süreci yaşadım ve bu süreçte bana mümkün olduğu kadar yabancılık yaşatmayan Batman Medicalpark Hastanesi’ne ve gebeliğim süresince her türlü desteğini esirgemeyen Op.Dr. Nejla Gültekin’e teşekkür ediyorum

 

Halk Arasında ‘Vajina Depresyonu’ Olarak Bilinen ve Vajinismustan Epey Farklı Olan ‘Vulvodini’ Nedir?
 

Tiktok ve instagram üzerinden bilgilendirici videolar çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nejla Gültekin halk arasında oldukça yaygın olarak vajina depresyonu olarak bilinen yani vulvodiniye dair açıklayıcı bir video çekti. Biz de bu videodaki bilgileri sizler için derledik. Peki vulvodini nedir? Vulvodini neden olur?

 

Kendisi Mersin’de bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ve de TikTok ile Instagram’da kadın sağlığı hakkında en çok merak edilen soruları ve yanlış bildiğimiz doğruları anlatarak bilgilendirici cevaplar verdiği pek çok öğretici video paylaşıyor.

 

Nejla Gültekin: Genital Estetik Özgüven Verir 

Genital estetiğin bilinmeyen yönlerini ve dikkat edilmesi gerek hususları anlatan Op. Dr. Nejla Gültekin,  ‘Kadınlarda dış genital organ iç dudaklar, dış dudaklar, klitoris bölgesi, vagen grişi ve urethra çıkışı ( idrar çıkışı) olmak üzere bazı bölümlerden oluşmaktadır. Vagen grişi ile idrar çıkışı (uretra çıkışı) birbirine yakın mesafe de olduğu için kadınlarda vagina enfeksiyonlara çok sık karşılaşılmaktadır.

 

 Geçirilmiş sık enfeksiyonlar, doğum, gebelik  veya genetik zemine bağlı bağ dokusu problemleri , iç dudaklarda deformasyon neden olmaktadır. Kilo alıp vermeler ise dış dudaklarda şekil bozukluğu ile karşımıza gelir.